Nyelvtanulási segédanyagok

Szótanuló program bármilyen nyelvhez

A SzóGyakorló egy egyszerű program, ami segíti a szavak megtanulását ill. gyakorlását. Jónás Gergő írta. Elegendő egy egyszerű txt fájlba begépelnünk a megtanulandó szavakat (lásd. a minta fájlt), és már indulhat is a tanulás. A programban beállítható, hogy segítségként aláhúzásokkal mutassa, hogy hány karakterből áll az idegen alak, valamint a kikérdezéshez megadható időlimit is és a végén még egy reportot is nyomtathatunk a teszt eredményéről.

Néhány szó a programól:

• Tetszőleges, a felhasználó által készített szavakat ki tud kérdezni. Egy minta file-t is ajánlunk rögtön letöltésre, ebből látható, hogyan épül fel a file. A lényeg: az első soron ne módosítsunk, valamint mindig ; válasszd el egymástól az egy sorban lévő mezőket.
  • A kikérdezéshez megadható, hogy a file-ban lévő szavak közül mettől meddig, és hány darab szót kérdezzen ki a program.
  • A kikérdezéshez megadható, hogy mutassa-e, hogy a beírandó idegen alak hány karakterből áll.
  • A kikérdezéshez akár időlimit is megadható.
  • A kikérdezés során folyamatosan tájékoztat az aktuális eltelt és hátralévő időről, a már megválaszolt és a még hátralévő szavak számáról, valamint az tudásunkról
  • A kikérdezés végén egy report-ot készít az aktuális eredményeinkről
  • Illetve lehetőség van előre gyakorló feladatsorokat is összeállítani a programmal, amelynél ugyanazon paraméterek adhatjuk meg, mint a számítógép előtti kikérdezésnél

A program ingyenes, használja bárki nyugodtan